Fuksisuunnistus

 

Fuksien syksyn merkkitapaus on syyskuinen fuksisuunnistus, jossa mitellään vuosikerran herruudesta pienryhmien kesken. Fuksiosastot sukkuloivat ympäri kaupunkia rastilta toiselle suorittamassa mitä erilaisimpia mielikuvitusta ja kekseliäisyyttä vaativia tehtäviä.

Tuomareina toimivat pienryhmäohjaajat ja muutamat muut vanhemmat tieteenharjoittajat pisteyttävät suoritukset ja maalissa pisteet ynnätään yhteen. Tuomareihin on mahdollista vaikuttaa kaikin ajateltavissa olevin keinoin, ja se on jopa suotavaa.

Tulosten julkistaminen tapahtuu perinteisissä fuksisuunnistuksen jälkibileissä jossakin Oulun ravitsemusliikkeistä. Suunnistuksen idea on pitää hauskaa, ja niin on tottavie tehty, vielä n. vuosikurssin opiskelijatkin palaavat muisteloissaan mieluusti juuri fuksisuunnistukseen. Tapahtuman kosteasta luonteesta johtuen muistot vain saattavat olla kovin hämäriä...

Suunnistus 2013 tulokset
Suunnistus 2012 tulokset
Suunnistus 2011 tulokset
Suunnistus 2010 tulokset
Suunnistus 2009 tulokset
Suunnistus 2008 tulokset
Suunnistus 2007 tulokset
Suunnistus 2006 tulokset
Suunnistus 2005 tulokset
Suunnistus 2004 tulokset
Suunnistus 2003 tulokset
Suunnistus 2002 tulokset
Suunnistus 2001 tulokset
 
 

Suunnistus 2013 tulokset

Teema: Aikakone Toiseen Maailmaan

 

Sija Joukkue Pisteet Kilta Pienryhmäohjaajat (sic)
1. Hölgesbörgin Viimeiset Viikingit 48,5 Optiem Minna Ruusu & Tapio Vuorinen
2. Kieltolaittomat 46,5 Optiem Juho Ruottinen & Tatu Kokkonen
3. Mad Ark 45,5 ARK Irene Hämäläinen
4. Cave Design 41,25 ARK Marjaana, Irene, Niko, Sinja
5. Lännen Nopeimmat 39 YMP Roope Miettunen
6. Hyvät, pahat ja Tutat 38,25 Optiem Ida-Maaria & Olli
7. Reippaat meijerit 38 YMP Sonja Riikonen
8. Disko Horot 38 PROSE Juho Voltti & joku Mikko
9. Pirates of the Uleåborg 36,5 SIK Marko Saari
10. FlowerPower 36,5 YMP Jesse Hakala
11. Kuningatar Artturin hovi 36,25 KONE Petri, Heini, Heino, Nage
12. Mannerheimin synttärit 35,25 PROSE Eero Vuorenmaa
13. Village People <3 35,25 KONE Antti Yrjölä
14. ISÄ 35,25 KONE Anttoni Jokinen
15. Viinatrokarit 34,5 PROSE Tuomo Johansson
16. Torpparit 34,25 PROSE Tuomas Pöykkö
17. Space Anal Impact 2100 32,5 ARK Sinja, Niko, Marjaana, Irene
18. Pienet, rumat ja impotentit 31,75 SIK Ville Niskasaari
19. Kuunatsininjat 31,5 SIK Veikka Grekula
20. Wild Cowboys of North 29 SIK Jani Lehtovirta + alter egot
21. Brona rör vikingarna 28,75 YMP Meri-Rinta-Piirto
22. ruuvit ja mutterit 28,5 KONE Nage, Heino, Petri, Anna
23. Afterski 28,5 PROSE Ville Mukka
24. Kasaripumppu 27,75 YMP Olli
25. Team Dinot 26,5 KONE Anna, Petri, Nage, Heini
26. Homot ja Lerssi 25,75 SIK Juho Tarkiainen & Riku Seppänen
27. AIKA-VITUN-KONE 24 KONE Aino, Heini, Nage
28. Aikakone KAPUT! DNF OTiT Salla, Eero
29. PacMan DNF    
30. Jarrupartio DNF    
31. Tough Kids DNF    
32. Mc Bakcstreet Hammerboys DNF    
33. Halpa Hoito DNF    
34. Anal penetration in Ibiza 1988 with White Island people DNF    
35. Vittu poro DNF    

 

 

Suunnistus 2012 tulokset

 

Sija Joukkue Pistemäärä (max.48 p) Kilta Pienryhmäohjaajat
1.  Rumspringa 46 Optiem Samu Huotari & Salla Vaajoensuu
2. Biggest Losers 43 Arkkitehtikilta  
3. Astronauttijat 39,5 Optiem Johanna Keskinen & Miika Ronkainen
4. KISS 39 Optiem Toni Lusikka & Ville Väätäjä
5. La Fiesta 37,75 YMP Emma Tähtinen
6. Nurttila's Broke Legion 37,35 YMP Tuomas Nurttila
7. Miss New Yorker & Turistit 37 YMP Maria Mäntylä
8. MC HC 36,8 Prosessikilta Perttu Huusko
9. Viikset Suussa 36,2 Koneinsinöörikilta Tiina Mäntypuro
10. 16 and Pregnant 36 Arkkitehtikilta Aki Markkanen, Pauli Rikaniemi, Sara Kankaanpää
11. McFuksit 35,6 Koneinsinöörikilta Ari Lääkkölä
12. John Beere 35,25 SIK/OTiT Markku Parkkila
13. Pyhä Jysäys 34,75 SIK Atte Suominen, Paavo Ollikainen, Johanna Kostamovaara
14. MJVKVJT 33,5 SIK Jenny Hakola
15. Bums 33,25 Arkkitehtikilta  
  L.A. Nigestive 33,25 OTiT Matti, Oula
17. Takapihan Pyllistys 33 OTiT Miika Keisu, Esa Jaaskelä, Toni Valtanen
18. Antti Piipon ryhymä 32,75 Prosessikilta Antti Piippo
19. Urheat, Kauniit ja Lateksit 32,5 Prosessikilta Matias Nissinen
  Sami ja tytöt 32,5 Koneinsinöörikilta Sami Granroth
21.  Punanahka 31,3 SIK Juksu & Niko
22. Team Hooters 31 Prosessikilta Matias Lakovaara
  Hyvät, pahat & Obama 31 SIK Armi Kaarteenaho & Antti Nurkkala
24. American Truckers 30,75 Koneinsinöörikilta Kimmo Piekkari
25. Texas Rangers 29,3 Koneinsinöörikilta Juho Nikula
26. Lehemännussijat 28,3 Prosessikilta Eveliina Piipponen
27. Intiaanipäällikkö Seisova Kyrpä & Kuusi 26,75 Koneinsinöörikilta Olli Nevalainen
28. U.S. Army 24,75 Koneinsinöörikilta Tuuli Silomaa
29. Big-AY 22,25 YMP  
30. New Tex 22 SIK Simo Sami ja Johanna
31. Team America 21 OTiT  
32.  Prätsers 16 OTiT Antti Möttönen

 

Lisäksi 2 joukkuetta, jotka eivät päässeet maaliin asti

 

Suunnistus 2011 tulokset

 

Sija

Joukkue

Pisteet

Kilta

PRO

1

Naurunappulat ja noppa

44,75

ARK

Useita

2

CeeÄssä

42,25

YMP

Roope Salo

3

Mortal Kombat Fatality Drinkers

41,75

SIK

Useita

4

Vihaset fucksit

41

SIK

Useita

5

KFC

40,75

KONE

Miikka Väntänen

6

Team Mario

40,5

PROSE

Useita

7

Shakki(tasku)matti

40

OPTIEM

Useita

8

Janoisten sankarit

39,5

OTIT

Miika Keisu

9

Shakki, matti ja teppo

39,5

ARK

Useita

10

Keilat kumoon

38,75

YMP

Henna Jänkälä

11

715517

38,5

OTIT

Jon Kinnunen

12

Loca people

38,25

OPTIEM

Useita

13

Left 4 Dead

38,25

KONE

Petri Häll

14

Royal Flush

36,5

PROSE

Lauri Nykänen

15

NHL 12

36

YMP

Jouni Rissanen

16

7 klassikkopeliä

35,5

YMP

Henrik Saaarnio

17

SuuntoKeiBois

35

OTIT

Useita

18

Blades of steel

35,5

SIK

Mikko Nuutinen

19

OTiT Cleaning Co

34

OTIT

Joonas Partala

20

Chessmates

33,75

PROSE

Karri Kultalahti

21

TMNT

33,5

KONE

Jussi Korhonen

22

Elämä voi muuttua

33,5

ARK

Maikki Luoma

23

Team Viinakset

33,25

PROSE

Sauli Viinamäki

24

Jonnet ei muista

32,75

OTIT

Jukka Lankinen

25

Musta Pekka

31

OPTIEM

Useita

26

Sekunda Pacman

28,25

SIK

Aleksi Kestilä

27

Hyvät veljet ja siskot

27,75

KONE/SIK

Olli Väinölä

28

Päitä patteriin

27,25

SIK

Useita

29

Las Bitches

26

KONE

Mika Lakso

30

Joukkue Linnake

24,75

KONE

Useita

31

Fuksimit

24,25

OTIT

Harri Keronen

32

VAntaan GIekko NAiset

15,5

SIK

Lotta Lappeteläinen

33

Team Python

12,75

OTIT/SIK

Useita

34

Nahkahomo & the Boys

10,75

OTIT

Severi Lampela

 

 

Suunnistus 2010 tulokset

SijoitusPisteetJoukkueen nimiKiltaPro
1. 42,25 Smurffit ARK Useita
2. 41,5 Kallontallaajat ARK Useita
3. 40 Karvaset Konehontakset KONE Jaakko Torvinen
4. 39,5 Si(c)k Rattopojat ry SIK Joonas Pyykönen
5. 39,25 Tähtien Macarenat ARK Useita
6. 38,75 Got Milk? YMP Ville Pohjosaho
7. 38,25 D-Kupit SIK Verneri Kohonen ja Aleksi Kestilä
8. 37,75 Freedom! KONE Roope Wahlström
9. 36,5 BoozeBusters OTIT Kauri Tervashonka ja Tomi Kyöstilä
10. 35 Zankarit Zukkahousuissa PROSE Ari Himanka
10. 35 Dream Team PROSE Janika Hasa
11. 33,75 Lauantai-illan Kuumat KONE Sauli Halonen
11. 33,75 Lecter ja hänen potilaansa KONE Markus Toratti
12. 33,5 Hulkkeja KONE Janne Huotari
12. 33,5 Paskapaperimuumiot PROSE Suvi Niemetmaa
13. 32,25 Dalmatialaiset (9 kpl) OPTIEM Joonas Rajala ja Juha Pahtamaa
14. 31,5 Taavin Sankarit PROSE Taavi Saari
15. 31 Valkokankaiset Sankarit OPTIEM Perttu Ristimella ja Mikko Sarkkinen
15. 31 Tylyt Pahkat OPTIEM Tarja Männistö ja Hanna Turunen
16. 30,75 Matriisit Yx SIK Useita
17. 29,5 Team Gayut SIK Niko Taipaleenmäki
18. 28,25 Perusanaali OTIT Useita
19. 28 Sexpendables KONE Joni Kemppainen
20. 24,5 Mustat homot ja Janne SIK Juha-Matti Ojakoski
21. 23,75 Köyhän miehen Rambot SIK Pertri Kyngäs ja Juha-Matti Ojakoski
22. 22,25 Lutka Lumikki ja 7 seksitöntä kääpiötä YMP Pauliina Sutela
23. 19 Twailait YMP Valtteri Brotherus
24. 18 Poliisiopisto 17. "YönTimojen kosto" OTIT Useita
25. 13,25 Zombikännit OTIT/SIK Ville Välimaa
26. 13 Kung Fu Pandat KONE Ville Kotisaari

Suunnistus 2009 tulokset

SijoitusPisteetJoukkueen nimiKiltaPro
1. 50,5 Haarakiri Optiem Mira Huttunen, Kristiina Juuso
2. 46,75 Sars-Hentai Ark -
3. 43,25 Viiksininjat Tsinkolo Tsinkolo SIK Jere Rusanen
4. 42,5 Puccage Optiem -
5. 42,25 Geishat Optiem Tommi & Ville
5. 42,25 Kamikaze Prose Tanja Päkkilä
5. 42,25 Prosemon Prose Annukka Kokkonen
8. 42 I love you Prose -
9. 41,5 Nagasaki Children Ark -
9. 41,5 Kännäis JaPanis SIK Antti Nurkkala
9. 41,5 Oulun Akateeminen sumoseura OTiT, SIK, Kone Haanpää, Möttönen, Karjalainen
12. 40,75 Ympin muumit YMP Anne
13. 40,25 Sars YMP Lauri Mikkonen
14. 40 Kakkoii Ark -
15. 38,75 Lollitas Kone -
16. 36 Ni-Shu YMP Valtteri Brotherus
17. 35,75 Geishat SIK Ville Lehtisalo
18. 33,75 Yllättävän tiukat Kone -
19. 33 Japanin suunnistusmaajoukkue Kone Pulkkinen, Virtanen, Lahtinen
19. 33 Japanilaiset riisinviljelijät Prose Herkko Kylli
21. 32,25 Nintendo Ninjat SIK Matti Harju
22. 31,5 Onko meillä nimikin fröpelin palikat SIK Janne Keskiniva, Olli Himanka
23. 29,75 Ei SIK Jarno Lohva
24. 29,25 Koneisha Kone -
25. 23,75 Lumivalkeat samurait Kone Hannu
26. 22,75 Jee Jee Nipponi OTiT, Kone M. Heikkinen, T. Haanpää, Kepu
27. 15 HC Ninjat Prose -

Suunnistus 2008 tulokset

SijoitusPisteetJoukkueen nimiKiltaPro
1. 45,5 Olympic team from uranus ark -
2. 43 Team vitun kisaturistit prose Jussi Saukko
3. 42 JoyChicks optiem Natalia/Elmeri
4. 41,75 Afterski team ark Juho Tastula/Emma
5. 41,25 Itävallan naisten moukarijoukkue ark Juho/Riikka/Emma jne.
6. 38,5 Annemarit kone Annemari
7. 38,5 P.R.O.S.E. Prose Niko Isomäki
8. 38 ST.Ereoids Optiem Raija-Leena/Hanna
9. 37,75 Team pullot sukissa SIK Sarana
10. 37 Blue balls SIK Matti Särkelä
11. 37 Karvasvesi SIK Iiro Kivimäki
12. 36,5 Team Asterix Prose Jussi Hiltunen
13. 36 Team Heikki Ymp Heikki Kurtti
14. 34,75 Team Sverige Kone Elina Tervahauta
15. 34,75 Transpopters SIK Tuomas Ruokamo
16. 34,5 Hyte HyTe Jukka-Pekka Järvi "James"
17. 33,5 Negro Italiano Ymp Tiina/Joni
18. 33,5 Infon kuviot OTiT Laura/Kata/Salla
19. 32,25 Vero Prose Tero/Vesa
20. 32,25 Leparin likainen tusina OTiT Kalle Lyttinen
21. 32,25 Team Fuckshit Ymp Outi Toivonen
22. 30 DDR Optiem Liisa Hakala/Tomi Kaarniemi
23. 29,5 Ylimieliset peräkamarin pojat OTiT Mikko Yliniemi
24. 29,5 Team Umbrella SIK+OTiT Lauri-setä/Mikko
25. 29,25 Ei pysty! Kone Aki Töyräs
26. 28 Raakkelin miekan lämmittäjät OTiT Mikko Similä
27. 25,75 Ylijäämä hylkiöt Kone Joni Keski-Rahkonen
28. 25,75 Team Masterbois Kone Jani Leinonen
29. 25,5 PC PiPa OTiT Antti Väyrynen
30. 25,25 Neuvostoliitto Kone+OTiT Jarno Pietilä/Outi Kukkonen/ElinaT./Juhana
31. 22,5 SS.Perkele OTiT Flaksi/Paavo

Suunnistus 2007 tulokset

SijoitusPisteetJoukkueen nimiKiltaPro
1. 43.75 Me Naise ark Maria ja Sara
2. 39.5 Paksu Aksu Big Band kone Elina
3. 39.25 Supertiem optiem Suvi ja Perttu
4. 39 FUCKSHIT optiem Laura ja Kalle
4. 39 Namibian Diabam optiem Ville ja Satu
6. 38 Aikuiset naiset kone Tuomas
7. 37 Tri Arch ark -
8. 36.75 Rasti-Veikot otit Milla, Piia ja Riikka
9. 36.5 Kemikaali-Alit prose Ville
10. 34.75 FantasticSEXsuperWOMEN ymp Toni
10. 34.75 Koneenkommandot = KK kone Outi
12. 34.5 Linnanmaan kuninkaalliset ymp OP Haapala
13. 34.25 Ehanat Muslimi Prinsessat prose Paula ja Sampo
13. 34.25 Medenimiät otit Milla, Piia ja Riikka
13. 34.25 Team Prozac prose Kalle ja Elina
16. 34 Striptease club kone Salla
17. 33.75 Team Jämät ja Don Juan otit, sik Noora, Mato, Helka
18. 33 KKK (Koneen Kadonneet keijut) kone Petteri
19. 32.5 Eskon murmelit prose Pirita
19. 32.5 Tmi RATTOPOJAT kone Anne-Mari
21. 32 Superbarbiis ark -
22. 31.25 anonyymit raksaprinsessat prose Erkka ja Pirjo
22. 31.25 Prinssi ja kuusi rumaa prinsessaa sik Sanna ja Katja
24. 30.25 Korealaiset Kellit kone Tuomas
25. 30 Maijat ja karitsa ark -
25. 30 Mielikuvituksettomat mulukut otit Onni ja Parttis
27. 29.5 Ympin Mönkijät ymp Hanna
28. 29.25 MääkiOlenKännissä sik Siponkoski, Ylioja
29. 28.25 Pillukissat sik Mika
30. 27.5 Konarit kone Juha
31. 24.25 Aikuisetnaiset ymp Anni
32. 22.5 Naamahomot otit Vepsi
33. 20 Raikkaat Fuksit ry otit Joonas ja Ilkka

Suunnistus 2006 tulokset

Sijoitus: Pisteet: Joukkueen nimi: kilta: pro:
1 43,5 sinipaidat ja puolitoista promillea sik Noora, Henri, Johanna
2 42,75 KKK kone lukuisia
3 41,25 Saapastelijat kone Petteri Keinänen
4 40,5 PACTIEM optiem Mika "Vaakku" Varis, Elina Västilä
5 39,25 Sauna-unpt ymp Kaisa Kettunen
6 39 Turvallisesti vesillä otit Anniina Päärni
7 38,7 Toiminimi Rattopojat kone Jaakko Ala-Reinikka
8 38,5 Team Mustikki ark Satu Fors
9 38,25 Tutan Kiri ja Pyry (ja Rasti) optiem Tuomo Kinnunen, Siina Lehikoinen
10 37,25 Butt Pirates otit Tohtori ja TheFU
11 36 Fizz-tytöt & Chuck Norris ymp Susanna
12 35,75 Latexihuarat sik Johanna, Tiina
13 35,5 Kokkikolmoset prose Milla Heikkilä
14 35,25 Infon Enkelit otit Taneli Rautio
14 35,25 Team Punakone kone Heidi Pernu
16 34 Kinkit Nakit ark Linda Salo
17 33,5 Yatimatik prose Joonas
18 33 W.N.B.D.I. prose/sik/kone monta
18 33 KEP (Keskeneräiset potilaat) optiem Möykkylä & Möttönen
20 32,75 FRANSUT ark Olli
21 32,5 GeePiste kone Tuomas "tutka" Taskinen
22 32,25 jompikumpi prose Miikka Miettinen
23 32,17 ei meillä oo otit Jussi, Onni, Laura
24 32 Vipitä sik Kalle, Petteri, Reetta
25 30,25 Sopulit otit very meny
26 29,75 Ideoita prose Piia Kämäräinen
27 28,75 Kuusi pientä apinaa sik Eveliina, Toni
28 28 ryhmä rähmärumaluistelijat prose elina
28 28 Team Kalle prose Kalle
30 27,75 Felix prose/kone Anssi, Ama
31 27,5 Team Ahma kone Anu, Maija, Juha
32 22,5 ROISKE-läppä sik Mikko Koutonen
33 21,5 Mauton mutta sopii tyyliin kone/sik usea
34 20 Flower Power ymp Olli Kiviniemi

Suunnistus 2005 tulokset

RyhmäKiltaPienryhmäohjaaja(t)Pisteet
1. Krank Vierundzwanzig SIK Anna, Teemu, Laura 55.75
2. Neuvostopiraatit Optiem Laura Hallikainen, Mikko Vahtiala 55,50
3. Pyllyryhmä Kone Jaakko Ala-Reinikka 54,00
4. Team 1hQd44 SIK Antti Jokkala, Joonas Saarela & co. 52,75
5. Arkkiapinat Arkkarit Eetu Arponen 49,25
6. Pro/pallot Prose Arto 48,25
7. Team Jaloviina Kone Tapio Luukkonen 47,75
8. Miesten vessaseurakunta Prose Ansku Kauvosaari 47,25
9. Älä koskaan jätä palavaa… Optiem Kati Seppälä, Juha Uuskoski 46,25
10. Lego-inssit YMP/Prose Katri Bäckman & co. 45,75
11. Team Huppapuppa Prose Laura Lohiniva 44,75
12. Maksa-allas Kone Heli Kettunen 44,00
13. Team Lateksiankat Kone Jouko Perttula 43,50
14. Jämät Kone useita 42,00
15. JamaJama Kone Anu, Reetta, Caro 41,75
16. Aslakit OTiT Tuomo Tomperi, Ville Tuhkanen 41,00
17. Rasvatut salamat SIK Jussi Hannula, Petteri Aitta, Vompatti 40,50
18. Zheam Zarpov OTiT Sarpola&Määttä 40,25
19. Karpaasit YMP Tuure ja Outi 39,75
20. Team Hyvä mieli Prose Anssi Koskenniemi 39,50
21. Nahkamunat Euroopassa III Kone Ama 38,50
22. Bepanthen YMP Kaisa 36,50
23. Team Normipäivä OTiT Hese 36,00
24. Kiskovan moksauttajat OTiT Jussi Kallio 34,00
25. Mehevät mangot Prose Sari Moilanen 33,75
26. V.I.P. Arkkarit Eetu & co. 32,75
27. Löytyy Arkkarit on 31,25
28. Kirvesperseet SIK Tuomas, Riina, Johanna 30,75
29. Kaksipäiset neekerit OTiT Tuomo Mattila 28,25
30. V**** mitähän me ollaan YMP Heidi Sunnari 22,50
69. Ylimieliset KikkeliHomoSutenöörit YKHS tekn. yo Viitala  

 

Suunnistus 2004 tulokset

JoukkuePienryhmäohjaajaKiltaPistemäärä
1. Team Raineri Laura Niskala & Aki Pekuri OPTIEM 42,50
2. Puuhapussi Lotta Nortamo,Jussi,Matti KONE 42,25
3. Relatiivinen PV Henrik Hupila Kone 42,00
4. FC Paha Olo Hanna,Sanna,Eija OTiT 41,25
5. Kasinokuninkaat Riikka Arkk. 40,75
6. Uest Chic Jarkko J, Elina OPTIEM 40,50
Tiistai Night Fever Matti V.,Maija R Kone 38,75
8. Arkkisphantit Eetu,Salla,Ilona Arkk. 38,50
Nurmiporat Maija Rossi Kone 38,50
10. Sisuleka A. Doubro SIK 38,00
11. Prosessi-Pössi Niina N. prose 37,50
12. Isänmaan toivot Risu OTiT 37,00
13. Far Out-tähtenä t... Laura P, Olli M. OPTIEM 36,50
14. Penthouse boys Kalle Blomberg SIK 36,00
Pumpuli Erika R, Heini H. YMP 36,00
16. VittuSaatananPerkele Pasi P, Terhi T. OTiT 35,50
17. Ölber Liisa Alamaunu OTiT 35,25
18. Arffin pikku huorat Antti Arffman OTiT 35,00
19. Team Juro Teemu Kone 34,75
20. Heli ja Process-orit Eliisa P. prose 34,50
21. Ruususet Kirsimaria H. YMP 34,25
22. T:mi Törö-rööri Miikka K.,Antti,Matti T SIK 33,75
23. Eletabit Anna Vehkaperä SIK 33,50
24. Palmujoen Tuhti Matias Palmujoki prose 33,25
25. (Least)Worst of Erika Warpenius SIK 32,75
26. Loisjännite Teemu,Tuomo P. SIK 31,75
27. Nollataulut Pasi P. OTiT 31,25
28. En tiijä Mikko Tihinen prose 29,50
29. Punakone Jussi Seppä Kone 29,25
Sebpo Tomi Hämäläinen SIK 29,25
31. Kesyttäjät Maija S.,Suvi V.,Juha O. SIK 28,75
32. Juomakone Teemu Kurikkala Kone 28,50
Mäntä ry Anniina Päärni OTiT 27,25
34. Kyntäjät Aku Mikkonen SIK 26,75
35. Khimaera Juha T.,Katja A., Teemu T. OTiT 26,00
36. Vajavainen Katja Kilpimaa Prose 25,50
37. Akateemiset Ammattilaiset Roosa Hyvärinen Prose 17,75
38. Kirvesperseet Jari Prose 15,75

Suunnistus 2003 tulokset

JoukkuePienryhmäohjaajaKiltaPistemäärä
1. Samba Laura Oinas OTiT 44,75
2. Turkis on nurja-lahnahurma inc. Anne ja Pete Optiem 44,50
3. Turvatyyny Antti Kujala Arkkarit 44,00
4. Calamaniunion Sauli Kosonen Arkkarit 43,25
5. Pangalaktinen kurlauspommi Mikko Polojärvi OTiT 41,75
6. Palaneet vaahtokarkit Heikki ja Kaisa Optiem 40,75
R-A-K-A-S Hanne Savolainen Arkkarit 40,75
8. Metso Pampers Konsta ja Vesa Kone 40,25
Team Jämäpalat Matti ja Simo OTiT 40,25
10. PEHI Kati Anttinen SIK 39,50
11. PSSS? Antti Svärd SIK 39,25
12. A-team Arto Rousu Prose 39,00
Kumiankat Hanna Vilppola OTiT 39,00
14. Idiootit Olli ja Ville OTiT 38,75
15. Kirku Anna Suhonen Prose 38,00
16. Team Tampax Teemu Tokola OTiT 37,50
17. Team Kumikameli Outi Hänninen Prose 37,00
Anonyymit Henri Lehtonen Prose 37,00
19. Jaakko-kulta Johanna ja Kaisa YMP 36,75
20. Team p.u.l.u. Antti ja Miia SIK 35,50
Bokserit team Janne Tuovinen OTiT 35,50
22. Sylitolo Marjukka ja Tuomas OTiT 35,25
Tiernapojat Suvi, Saila ja Pasi SIK 35,25
24. Spedet Heikki, Jouko ja Lasse Kone 35,00
25. Poro Tiina ja Mikke YMP 34,75
26. Team Playboys Laura Neuvonen OTiT 34,00
27. The Presidents Janne Mässylä Kone 32,75
28. Hauis ja hormoni... Maija Sarajärvi SIK 32,00
29. Kimin aerobic-show Elisa Luukkonen SIK 31,75
Karpaasit Lotta Lehikoinen Prose 31,75
31. Reginan vangit (ReVa) Mikko Rintoo Kone 31,50
32. Rämä etupää Ossi Pohjoisaho Kone 31,25
Team Ahma Jussi SIK 31,25
34. Aivansama Timo Rousu Prose 30,50
35. Vikatikki Anna Pirttiniemi SIK 27,50
36. Los Jormas Juha Angeria OTiT 24,50
37. Puutteessa Jaha-Matti, Janne, Juha SIK 20,00

Suunnistus 2002 tulokset

Ryhmän nimi Pienryhmäohjaaja Kilta Pisteet
1 Chillaajat Zaddam Otit 37,5
2 Jätteet Ketola Niina Prose 36,75
3 Team Popkorn Aino+ joku Arkkarit 34,25
4 Villen vallattomat Ville Autio SIK 34
M & M Jukka Niemelä Prose 34
Hauki! Hanna Kropsu/Heikki Palosaari Optiem 34
5 Suodattimet Pete Pietilä Otit 33,5
Kännäysprojekti Minna Palosaari Prose 33,5
6 Janne`s angels Elina Juola YMP 33,25
7 Vihreä vallankumous Alaperä/Nurkkala YMP 33
8 Vahva ja pehmeä Sini Välimäki Otit 32,5
Maxwell von Pallihien kauniit hampaat Kaisa Poikela SIK 32,5
Humpauttajat Tuomas SIK 32,5
9 Kourima Mirja Kananen Otit 31,5
10 Hi-Ts-Aaj-Ao Antti Joki/Timo Haimi Prose 31,25
11 Ruskean pullon ritarit Petri Niemelä SIK 31
Fuxipallerot Kari Kinnunen SIK 31
12 Hirvi Urhot Henna Korhonen SIK 30,75
13 Rekkamiehet Matti Vainio SIK 30,5
Marsu Jari Savolainen SIK 30,5
14 Peris Matti Tikanmäki SIK 30
15 Kiinnostaa ku kirahvia Tero Rontti Otit 29,75
16 Menstruaatio Teemu Kallio KONE 29,5
17 Jatkuva nousu Olli Huoviala Otit 29
18 Koivuntuomi Marika Moilanen SIK 28,25
19 Pacmen in Black Malr, Äiti Otit 28
Jupiler Group Juho Törmälä KONE 28
Haistakaa paska humanistit ry Petter Kroneld/Tero Rasmus KONE 28
20 Konpassi Kirsi Ervasti Otit 27,75
21 Eloveena Ari Kynsilehto SIK 27,5
22 Nallukka-Team Suvi Junes SIK 27,25
23 Y.M.P. Kari Koivisto YMP 26,5
Team TUNA-Rit Jani Haikala Otit 26,5
Finnish-Flash Pirjo-liisa Pesola SIK 26,5
24 Voi Perkele Otit 26
Sanasol Heli Niemelä SIK 26
Pimp Liskit Taika Viinala SIK 26
Kanikaati Arkkarit 26
25 Risun Kasat Risu / Jyri Otit 25
Kävellen kotiin Lehmikangas Prose 25
26 Polojärvi Posse M. Polojärvi Otit 24,5
27 En oo humanisti Matti & Mari Optiem 24,25
28 Levynhävittäjä Joni Matala KONE 24
29 Wäinö Elina Prokkola Prose 23,5
30 Tyhjä Arpa Riina Räihä SIK 23,25
31 Onko Meillä Juha Henner SIK 23
32 Ujot poikamiehet Otit 20,75
Jjprobe Juha Juutinen Prose 20,75
33 Fjööso för folket Milla/Taimi KONE 17
34 RHKP Inari och Tiina KONE 15,25
35 Bes Turun paikallis... Teekkareita 0

Suunnistus 2001 tulokset

Sija Puolue (ryhmä) PROhjaaja(t) Kilta Pisteet
1 Fuc-ksi sika Henna Korhonen SIK 48
1 Narkit Tuomas Arkk 48
3 Haimarin luovutusjärj. Ossi Kangas Prose 47
3 Kampuksen Kingit Tuomas Savola Prose 47
5 N / A Kalle & Hilkka OTiT 46
6 Olemuks. ääripuolue Kimmo Ovaska SIK 45,5
7 4P-kerho Tapio Kolmonen SIK 45+
8 KE & LA Jyri Toivonen OTiT 45
9 Humanistit Kirsi E. & Sini V OTiT 45-
9 WWW Jaakko Rapeli SIK 45-
9 Haalarit pois Rasmus & Lappalainen Kone 45-
12 Jörkan enkelit Jukka Hautamäki SIK 44+
13 Arkkienkelit Tiina Toratti Arkk 44
14 Siementäjät Teme Kallio Kone 44-
15 Käniäliöt Raija K & Matti IsoP Kone 43,5
15 Pileet 365 Jouni Knuutinen OTiT 43,5
17 TKP Esko Ahtiainen Kone 42,5
17 DD Antti Rissanen OTiT 42,5
19 Turha Tapaus Maaretta & Teemu Optiem 42+
20 Koske korvaan Tuomas Kaattari Optiem 42
21 Fuksien Vapautusrintama Tomi Nylund SIK 41+
22 OTiTin Osamat Markus Syrjänen OTiT 40,5
22 Kaapeliryhmä Johanna Rusila SIK 40,5
24 Real holist Heli Niemelä SIK 40+
25 Fuckshit Michael Collins SIK 40-
25 Uusi nousu Ville Autio SIK 40-
27 KKK puolue Heli Pihlajamaa SIK 39+
27 MallasKallo Ville & Olli Prose 39+
29 juoPOt Eeva L & Teemu K Prose 39-
30 Yl.Meiningin Parantajat Anna-Leena Pitsinki YmpRak 38,5
30 4th Reich V-P Alkula SIK 38,5
32 K.A.R.I. Petri Tuominen Prose 38+
33 Siittiöt Lasse Kouva OTiT 38-
34 Matrix Mika Pohjanen OTiT 37,5
35 Svedut Ari Känsäkoski SIK 36,5
35 Arpa Jussi Kinnula SIK 36,5
37 Harward Juho Törmälä Kone 36
38 Aivan käsi Veikko "Wexi" Skurnik OTiT 34+
39 ORX-906 Ilkka Rainto Prose 32,5
40 Tumput Juha Kauvosaari OTiT 32-
41 Masterboys Daniel Lehtonen OTiT 30+
42 Kaljaa kansalle ry Mikko Mäläskä SIK 29,5
43 www.putin.com Teppo Malinen OTiT 27,5
44 Suomen Pro-Ponuseura Mikko Koivunen SIK 26
45 Sähöp Jossu SIK 26-
46 group behind WTC Harri Filppa SIK 19
47 "Muna suuhu, raketti kuuhu" Hautala Kone 13,5